sobota, 27 lutego 2010

Flaga "INTERNATIONAL BEAR BROTHERHOOD"


Misiowa flaga symbol ruchu BearsGay istnieje oficjalnie już od wielu lat. Składająca się z siedmiu poprzecznych pasów w siedmiu kolorach i niedźwiedziej łapy, doskonale spełnia swoje zadanie. Flaga jest symbolem "pełnego" i wyraźnego zjednoczenia się ludzi reprezentujących i sympatyzujących z misiowym ruchem społecznym. Kolory flagi zainspirowane są kolorami niedźwiedzich futer z całego świata reprezentujących tu różnorodność ludzi.
Flagę zaprojektował Craig Byrnes, który o utworzeniu jednolitego symbolu myślał przez kilka lat. Jak to bywa w życiu do pracy zabrał się dopiero zainspirowany przez swojego partnera, który na urodziny kupił mu zestaw kredek... każąc urzeczywistnić swoje plany. Craig Byrnes zaprojektował cztery falgi, które zaprezentował na organizowanym przez Chesapeake Bay Bears spotkaniu "Bears of Summer".
W uczciwym konkursie członkowie klubu i inni uczestnicy spotkania wybrali flagę jaką znamy do dziś. Craig Byrnes w następnych latach dołożył wiele starań by flaga ta zanalazła się w każdym klubie branżowym dla niedźwiedzi i wielbicieli.
Jej autor mówił, że oddaje flagę społeczności misiowej z miłością i wdzięcznością. Flaga nazwana została INTERNATIONAL BEAR BROTHERHOOD FLAG (co w wolnym tłumaczeniu znaczy Międzynarodowa Flaga Niedźwiedziego Braterstwa) oraz zrzekł się do niej "praw autorskich", dzięki czemu możemy ją wszędzie oglądać na stronach internetowych, w stowarzyszeniach i klubach.

żródło: Urso.pl

Brak komentarzy: