poniedziałek, 1 marca 2010

Mr Bear Poland 2010 - relacja 23-24.10.2009


Aby przyglądać się wyborom Mr. Bear lub Mr. Leather musieliśmy do tej pory wyjeżdżać za naszą zachodnią granicę. Tak było aż do ubiegłego weekendu, kiedy to w sobotę, jury wybrało Mr. Bear Poland. Konkurs ten odbył się po raz pierwszy w historii i wzbudził ogromne zainteresowanie. Patronat nad imprezą objęły wszystkie najważniejsze polskie portale gejowskie oraz strony misiowe: BigBear.pl, Polgej.pl, Bears.pl, Fellow.pl, GayRoyal.com, Bearwww.com, Gay.pl, GayRomeo.com, BearGuide.net, Gejowo.pl, Gaylife.pl, StronaPuchata.pl, Innastrona.pl, Roznicawieku.pl, oraz miesięcznik „Adam”.

Wśród sponsorów znaleźli się: Creative Force, Gayroyal.com, Hotel Andersia, Spartacus, Bruno Gmunder Verlag, Cazzo Film Berlin, Wydawnictwo Softpress, Extravaganza Apartments.eu oraz Matershop.com.pl. Organizatorami imprezy byli: Klub Heros, Hallo Café, miesięcznik „Adam” i portal Polgej.pl

Do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba 16 uczestników, z których w piątek do klubu przyjechało dziewięciu i to wśród nich dokonano wyboru finałowej szóstki. Trzeba przyznać, że zarówno pierwszego, jak też drugiego dnia imprezy publiczność wyjątkowo dopisała. Były to osoby, które przyjechały specjalnie na wybory, a co za tym idzie stworzyli idealną atmosferę tej imprezy.

W skład jury weszli: Reinhard (Mr. Bear Germany), Kuba (Klub Heros), Marek (Softpress), Sergiusz (Softpress), Ryszard (Sponsor), Sylwek (Creative Force), Krzysztof (Fantom). Zarówno w piątek, jak też w sobotę do udziału w obradach jury zaproszono przedstawicieli publiczności. Reprezentantów publiczności wybierał Mr. Bear Germany.

W piątek gwiazdą wieczoru była Virgin, która wystąpiła na scenie trzykrotnie, rozbawiając publiczność do łez. W tym czasie trwały burzliwe obrady jury, które wyłoniły finałową szóstkę kandydatów. Po ogłoszeniu werdyktu wybrani uczestnicy zgotowali spontaniczny, a przez to wyjątkowy show. Zabawa trwała do białego rana.

Wszyscy czekali oczywiście na sobotnie finały. Zanim jednak rozpoczęła się impreza, chętni uczestnicy spotkali się na wspólnej wycieczce po mieście oraz na obiedzie.
W sobotę sześciu szczęśliwców zaprezentowało się publiczności dwukrotnie. Po raz pierwszy w wybranym przez siebie stroju, a po raz drugi bez koszulek. Jury musiało bowiem ocenić czy misie rzeczywiście są owłosione. Pomiędzy obiema prezentacjami na publiczność czekało wiele atrakcji. Jedną z nich był konkurs picia piwa na czas. Odbywało się także losowanie nagród wśród posiadaczy biletów. Do wylosowania były m.in. żele, albumy, darmowe konta vipowskie na Gayroyal.com oraz przewodniki Spartacus.

Nie zabrakło także występów. Drag Queen Zula, która witała wszystkich przy wejściu do klubu zaprezentowała trzy występy, które zostały owacyjnie przyjęte prze publiczność. Trzeba przyznać, że show przygotowała z sercem i w pełni profesjonalnie. Jak zauważyła po imprezie, w tym typowo męskim i misiowym gronie występowało się jej znacznie lepiej niż zazwyczaj.

Podczas gdy jury dość emocjonalnie obradowało i zliczało głosy publiczności na sali atmosfera rozgrzała się do czerwoności. Wreszcie prowadzący imprezę Krzysiek z Fantomu ogłosił wyniki głosowania internautów, publiczności oraz jury. Oto wyniki:
Misterem Bear Internetu został kandydat z numerem 8, Zbyszek – „Zbig” z Łomianek.
Misterem Bear Publiczności został kandydat z numerem 15, Piotr – „Fallen” z Poznania.
Tytuł główny Mister Bear Poland przypadł kandydatowi z numerem 5, Danielowi – „Borsukowi” z Wrocławia. Do rąk zwycięzców trafiły atrakcyjne nagrody, których pełną listę znajdziecie na stronie www.mrbearpoland.eu. Warto jednak wspomnieć, że nagrodą główną było 1000 złotych ufundowane prze Creative Force oraz Gayroyal.com oraz szereg nagród rzeczowych, w tym weekend dla dwóch osób w Hotelu Andersia w Poznaniu w ekskluzywnym apartamencie klasy biznesowej. Wartość tej nagrody to kolejny 1000 złotych. Pozostali zwycięzcy otrzymali po 300 złotych w gotówce, weekend w Extravaganza Apartments oraz szereg nagród rzeczowych.

Mr. Bear Poland został udekorowany piękną, wykonaną ze skóry w kolorach misiowych szarfę zakończoną biało-czerwoną flagą. Sponsorem i wykonawcą szarfy dla zwycięzcy jest Ryszard z Warszawy. To właśnie on i Mr. Bear Germany udekorowali zwycięzcę tym pięknym trofeum. Tak więc od soboty polska społeczność Bear ma swojego Mistera. Jest nim Daniel z Wrocławia.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwały: Krajowe Centrum ds. AIDS oraz Zjednoczenie na Rzecz Żyjących z HIV/AIDS „Pozytywni w Tęczy”, które zabezpieczyły dla nich prezerwatywy. Kosze słodkości oraz kiełbasek ufundowało Wydawnictwo Softpress.

fot. z imprezy: Softpress
fot. kandydatów: mrbearpoland.eu
źródło: mrbearpoland.eu

Brak komentarzy: