wtorek, 2 marca 2010

Mr Bears w Kolonii 26-29.11.2009 - relacja


Daniel: "W ostatni weekend listopada w Koloni odbyła się specjalna impreza. Głównie z okazji 25lecia ruchu misiowego (pomyśleć tylko: ćwierć wieku!). Kalendarz wydarzeń obfity, ale wszystko też prowadziło do wyborów nowego Mr Bear Germany 2010".

Zbig: "W piątek 27.11.2009 odbyło się spotkanie w ratuszu z Burmistrzem Kolonii Angelą Spitzing. Była mowa o idei ruchu misiowego, historii oraz nie łatwej drodze do tego co mają dziś. To spotkanie dało nadzieję, że i u nas jest szansa na taki rozwój, może jeszcze nie teraz, ale za parenaście lat na pewno".

Daniel: "Najbardziej stresujące było spotkanie w ratuszu z urzędującą Panią burmistrz. Dziwne uczucie: wchodzić w szarfie przez hall do średniowiecznej sali, gdzie już czekali inni Misterzy: znany już chyba wszystkim Reinhard, Mr Leather, Mr Fisting (sic!), Mr Death Bear (tak, tak - są osobne wybory dla głuchych miśków). Zaskoczyło mnie po polsku "dzień dobry" z ust Pani burmistrz :)
I przemówienie..... Podkreślające wagę obchodów 25lecia ruchu misiowego, całe środowisko. Pokazujące otwartość, tolerancję, wagę tej społeczności. I zakończyła konkluzją: kto by pomyślał, że kiedyś prezydentem USA będzie osoba czarnoskóra, że ministrem spraw zagranicznych Niemiec będzie homoseksualista, któremu będzie musiał podać rękę homofobiczny prezydent Polski.
Dotarło do mnie, że jestem w zupełnie innej przestrzeni. Porównałem nasze kraje i jak daleko jesteśmy.
Miejmy nadzieję, że z czasem to się zmieni, że będzie normalniej, że "zakaz pedałowania" będzie czymś skrajnym".

Zbig: "A po spotkaniu z panią Burmistrz miłe zaskoczenie, otóż dwóch znanych fotografów Volker Glasow i Viktor Vahlefeld, którzy robią zdjęcia do najbardziej czołowych pism gejowskich w Niemczech, zaproponowało nam profesjonalną sesję zdjęciową".
Więcej na blogu Misterów.

źródło mr bear poland blog.
Zdj. mrbearpoland.eu

1 komentarz:

marian pisze...

fajna sprawa i fajne zdjęcia. cieszę się że tu trafiłem, bo przynajmniej można zobaczyć co się dzieje :)
Wyprawa do Kolonii super! A gdzie teraz wybierają się mr Bearzy?